Kategorijos yra svarbi wiki funkcija. Kategoriją sukurti yra paprasta: reikia tik puslapyje įrašyti kadegorijos pavadinimą ir viskas. MoinMoin tai yra netgi supaprastinta jums redaguojant puslapį leidžiant pasirinkti kategoriją iš esamų kategorijų sąrašo.

Kategorijos puslapyje galite gauti trumpą kategorijos turinio aprašymą. Jeigu norite gauti visų tam tikroje kategorijoje esančių puslapių sąrašą, paspauskite ant kategorijos antraštės arba įterpkite reikiamą makrokomandą, kuri pateikia puslapių sąrašą:

  • <<FullSearch(category:CategorySamples)>> pateikia visų puslapių, esančių kategorijoje CategorySamples, sąrašą (alternatyviai galite naudoti <<FullSearchCached(@PAGE@)>>) (FullSearchCached rezultatus talpina į podėlį, taigi greičiau atvaizduoja kategorijos puslapį ir mažiau apkrauna wiki serverį; daugiau informacijos skaitykite puslapyje HelpOnMacros)

  • <<FullSearch(category:CategoryRecipes -category:CategoryCake)>> pateikia visų, išskyrus pyragų, receptų sąrašą :-)

  • Detalesnei informacijai apie sintaksę žiūrėkite PagalbaPaieškos.

Paprastai kategorijos turi būti pavadintos kaip CategoryKažkas. Jeigu jūs norite leisti kitokius pavadinimus, pavyzdžiui CatégorieGaffeur (tai, beje, yra prancūziškai), tuomet administratorius pagal naudotojo kalbą turėtų pakeisti sąrankos parinktį page_category_regex. Žiūrėkite HelpOnConfiguration.

Geriausias pasirinkimas yra kurti puslapius iš CategoryTemplate (žiūrėkite PagalbaŠablonų).